PLANETA, Rusya,Özbekistan,Ukrayna, Kanunları doğrultusunda 2010 yılında Rusya Federasyonu’nda kurulmuş tamamen yerli bir Türk şirketidir.

Şirketimiz kurulduğu günden itibaren kendi alanında en iyisi olmak için çalışmakta, Rusya, Ukrayna, Belarus ve Türkî Cumhuriyetlerinin tamamında gerekli olan belgelerin temini konusunda ve yerli üreticilerinin Rusya, Ukrayna, Belarus ve Türkî Cumhuriyetlerinde güvenilir alıcı ve ticari portföy oluşturulmasında profosyonel aracılık ve destek hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Müşteri bağlama ve bununla ilgili ticaret alanında en üst kademedeki birimler ile iş bitirme konusunda en güvenilir, ekonomik ve hızlı hizmeti sunmayı amaç edinmiştir. Bu doğrultuda yetki alanını gün geçtikçe genişletmektedir.

Kurumumuz bünyesinde 20 kişilik Rus Denetleme uzman heyeti ile birlikte Moskova,Özbekistan,Ukraina ve Konya şube ofis ve temsilciliklerle 30 a yakın alanında uzman bir ekip hizmet vermektedir.

2013 yılından günümüze AEB (Rus Avrupa İş Konseyi)’ye ve RTIB (Rus Türk İş Adamları Birliği)’e üye olan firmamızın,çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üyeliği bulunmaktadır.

PLANETA kurulduğu tarihten itibaren Türkiye’nin en büyük üretici firmalarına DIŞ Ticarette, Rusya, Ukrayna, Belarus ve Türkî Cumhuriyetlerinde.Müşteri bağlama ve bununla ticaret alanında uzman kadrosuyla hizmet vermeye devam etmektedir.